Uudis

Ringi tänava läbimurre on liikluseks avatud
28.12.07

Autor: Teet Roosaar

Jõulupühade eel avati Pärnu kesklinnas Port Artur 2 kaubanduskeskuse kõrval liikluseks Ringi tänava pikendus, järgmisel aastal paigaldatakse tänavalõigule teine asfaldikiht, kõnniteekivid ja jalakäijate ohutussaared.

Tänavalõik on 120 meetrit pikk ja selle ehitas AS Tallinna Teed. Tee alla rajati vee- ja kanalisatsioonitorustik ja tõsteti soojatoru, tänava äärde paigaldati tänavavalgustus.

Esialgu on tänavalõik markeerimata, aga kui see saab tehtud, on Ringi ja Laia tänava ristmikul kolm sõidurada. Üks viib kaubakeskustest tulles ja Laiale tänavale pöörates vasakule, teine paremale ning kolmas on Laialt tänavalt Pikale tänavale sõitmiseks.

Pärnu linnavalitsuse ehitusteenistuse juhataja Enno Tammekivi ütles, et kõnniteed jäeti Uni kividega katmata seetõttu, et need teiste uue südalinnakvartali teekattematerjalidega ühtses stiilis tuleksid. Järgmisel aastal on kavas välja ehitada Port Artur 2 juurest kontserdimajani viiv Aida tänav ning Hansapordi tagant Pika tänavaga paralleelselt kulgev Põhja tänav. Ühtse teekattematerjali leidmiseks kuulutati välja arhitektuurikonkurss, mille tulemustest aasta alguses kokkuvõte tehakse.

Selleks, et parkimismaja ehitusele sõitvad raskeveokid Ringi tänaval paremini liikuda saaksid, jäeti esialgu välja ehitamata jalakäijate ohutussaared.

Uue koha on leidnud Port Artur 2 taksopeatus – endisest kohast kümme meetrit politseimaja pool.

Ringi tänava pikendus maksis kaks miljonit krooni. Tänavalõigu lõpetamiseks kulub veel miljon. Järgmise aasta eelarvesse on linn kavandanud kaheksa miljonit Põhja ja Aida tänava ehitamiseks.